بازرگانی خارجی

به کلیه فعالیت های بازرگانی که با خارج از مرزهای یک کشور انجام می پذیرد، بازرگانی خارجی گفته می شود.

هدف از شرکت فرتاش پرهون در بازرگانی خارجی، عمدتاً صادرات کالا از ایران به سایر کشورها است. 

بازرگانی منطقه ای

هرگاه معاملات بازرگانی بین دو یا چند کشور در یک منطقه جغرافیایی صورت گیرد، می گوییم با بازرگانی منطقه ای سرو کار داریم

کشورهایی که به موجب پیمان هایی در بازرگانی منطقه ای شرکت می کنند، از نظر تجارت خارجی بین یکدیگر قائل به امتیازات و تسهیلاتی می شوند که در صورت عدم وجود قرارداد بازرگانی منطقه ای، آن تسهیلات و امتیازات وجود نخواهد داشت. با توجه به تحریم های صورت گرفته علیه ایران امکان انجام بازرگانی منطقه ای وجود ندارد.

برای بازرگانی خارجی نیاز به مشاوره دارید با ما تماس بگیرید

02144495357

09124702389

مشاوره جهت بازرگانی خارجی

بدون تردید، دریافت مشاوره بازرگانی خارجی، متاثر از تغییرات و تحولات ایجاد شده در عرصه تجارت خارجی، یک امر ضروری و الزام آور تلقی می گردد. در حال حاضر آشنایی و آگاهی از تغییرات اعمال شده در قوانین و مقررات صادرات و واردات، تشریفات گمرکی و امور ترخیص کار، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

4 مهارت لازم برای موفقیت در بازرگانی خارجی


بازرگانی و تجارت در دنیا به دو دسته صادرات و واردات تقسیم میشود. اگر شما بخواهید محصولی را وارد ایران کنید، ابتدا باید خرید آن را انجام داده و سپس از طریق شرکت های ترخیص کالا برای وارد کردن آن محصول به ایران اقدام کنید اما اگر قصد صادرات محصولی را داشته باشید، ابتدا باید پول را از مشتری بگیرید و پس از پرداخت پول و انجام امور مالی، کارهای گمرکی و ترخیص کالا را انجام دهید که این امور اکثرا توسط شرکت های ترخیص کالا و باربری انجام میشود؛ یعنی شما میتوانید محصول خود را از طریق شرکت های باربری برای مشتری خود در خارج از کشور ارسال کنید.

روش های گرفتن پول از مشتری های خارجی


برای دریافت پول از مشتری خارجی روش های زیادی مثل ضمانت نامه های بانکی، LC، سوئیفت و …. وجود دارد، اما این روش ها به دلیل تحریم ایران، در حال حاضر کارآمد نمیباشند؛ بنابراین باید از روش هایی که هم اکنون قابل اجرا و امکان پذیر هستند استفاده کنیم، روش هایی مثل صرافی ها و پی پال.

به عنوان مثال برای کار با صراف ها، به صراف اعلام میکنید که مثلا من یک مشتری از کشور کانادا دارم که ۲۰۰ هزار دلار از من خرید داشته است، صراف با صراف امین خود در کشور کانادا ارتباط برقرار کرده و او را در جریان قرار میدهد، سپس مشتری شما به صراف موردنظر در کشور کانادا مراجعه کرده و پول را تحویل میدهد. صراف کانادایی پول را به صراف ایرانی داده و شما میتوانید پول خود را دریافت کرده و برای ارسال کالا به مشتری خود اقدام نمایید.

روش های جذب مشتریان خارجی


برای آمادگی جهت صادرات محصولات خود، می توانید با برندسازی در زمینه صادرات، محصول خودتان را در بازارهای جهانی بشناسانید تا مشتری های خود را از این بازار پیدا کرده و جذب خود کنید.

در بالا از عبارت بازارهای جهانی استفاده کردیم؛ زیرا مجموعه ما محدود به یک یا دو کشور نیست که مثلا فقط بتوانید محصولاتتان را به ترکیه یا ارمنستان یا کشور بخصوصی بفروشید.

ما از برندسازی در بازارهای جهانی صحبت میکنیم به طوریکه هر کشوری که تقاضای خرید محصول شما را داشته باشد، بتواند شما را پیدا کرده و با شما ارتباط برقرار کند.

پس شما میتوانید با یک برندسازی حرفه ای، مشتری های خود را در بازار جهانی پیدا کرده و جذب خود کنید.

روش های ارتباط با مشتریان خارجی


آموزش این مورد نیز توسط مجموعه ما امکان پذیر میباشد. ما در مجموعه آراد برندینگ، تمام مواردی که برای ارتباط با مشتری خارجی لازم است را به صورت آماده و در قالب یک پک تحت عنوان زیرساخت صادراتی به افرادی که با مجموعه کار میکنند، میدهیم.

در این آموزش ها به شما گفته می شود که اگر مشتری به سمت شما آمد، در هر مرحله چگونه باید با وی صحبت کنید و چه مواردی را به او ارائه دهید.

به عنوان مثال اگر مشتری از شما قیمت بخواهد، ما لیست قیمتی که به زبان همان کشور است را به صورت آماده در اختیار شما قرار میدهیم تا به مشتری تحویل دهید یا حتی ممکن است مشتری بخواهد اطلاعاتی در مورد خود شما یا محصولتان کسب کند، در این صورت نیز پروفایل شرکتی که برای شما آماده کرده ایم را در اختیارتان قرار میدهیم و نیازی نیست شما از این بابت نگرانی داشته باشید. ما حتی ۵۰ جمله کاربردی در مورد محصولتان که هنگام ارتباط گرفتن با مشتری، لازم است بدانید را برای شما آماده داریم؛ پس در صورت همکاری با آراد برندینگ جای هیچگونه استرس و نگرانی نیست.

روش های بین المللی حمل محموله در اینکوترمز


اینکوترمز روش های مختلفی دارد. مثلا روش E تحویل کالا درب کارخانه در کشور مبدا می باشد یا روش F تحویل کالا در یکی از جزایر و بدون پرداخت کرایه حمل و نقل است؛ مثلا شما بار خود را به بندرعباس برده و تحویل میدهید، از اینجا به بعد دیگر به شما مربوط نمیشود و شما نباید کرایه حمل را حساب کنید.

روش C تحویل کالا در مبدا با پرداخت کرایه حمل میباشد؛ یعنی مثلا شما بار را تا بندرعباس میبرید و آن را از آنجا به مقصد مورد نظر ارسال میکنید، در این روش پرداخت کرایه حمل بار از بندرعباس تا مقصد نیز به عهده شما میباشد.

روش D تحویل کالا در مقصد است به گونه ای که تمام کارهای ارسال محصول و تمام هزینه های آن را شما باید انجام دهید. به طور کلی میتوان گفت که روش رایج که در ۹۰ درصد حالات از آن استفاده میشود، روش F میباشد؛ یعنی شما بار را در یکی از جزایر ایران تحویل میدهید و پس از آن هیچ مسئولیتی را قبول نمیکنید.