صادرات

صادرات در لغت به معنای انتقال کالا یا ارسال و فرستادن کالا از جایی به جای دیگر چه در داخل کشور و یا از داخل به خارج کشور،‌ که در گمرک منظور از صادرات خروج کالا از قلمرو گمرکی کشور موردنظر است.
صادرات غیرنفتی همواره از مهمترین مسایل موردنظر دست اندکاران و سیاستگزاران اقتصادی و بازرگانی جمهوری اسلامی ایران بوده و توجه خاص در برنامه های اول و دوم و سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی کشور را معطوف به خود داشته است. 
 

اهمیت صادرات در دنیای امروز

تجارت بین‌الملل در هیچ دوره‌ای به اندازه زمان حاضر هیجان انگیز نبوده است فرصت‌های صادرات و واردات با سرعت شگفت انگیزی در حال رشد هستند و در پی این فرصت‌های رقابت نیز آغاز می‌شود. عوامل بسیاری در این رشد دخیل‌ هستند از جمله تأسیس سازمان تجارت جهانی؛ اجرای توافقات تجاری، مانند پیمان تجارت آزاد آمریکای شمالی و پیمان تجارت آزاد جمهوری دومینیکن – آمریکای مرکزی – ایالات‌متحده؛ یکپارچگی اقتصادی اروپا؛ رشد روز افزون بازارهای نوظهور مانند هندی چین، ترکیه و… ما در دوران هیجان انگیزی زندگی می‌کنیم.

برای صادارت نیاز به مشاوره دارید با ما تماس بگیرید

02144495357

09124702389

صادرات کالا چيست؟

شاید پرسش خیلی از افراد این باشد که صادرات کالا چیست و به چه صورت انجام میشود. در ادامه با شرکت فرتاش پرهون همراه باشید تا به شما توضیح دهیم که صادارات کالا چیست و چگونه انجام میشود.

صادرات کالا را میتوان انتقال کالا یا خدمات از کشوری به کشوری دیگر تحت قوانین تجاری عنوان کرد. در این انتقال دو طرف صادر کننده یا همان فروشنده و وارد کننده یا همان خریدار حضور دارند که هر یک وظایفی را برای انتقال کالا انجام میدهند.

صادرات و تجارت آزاد

این اصل که هیچ کشوری در دنیا به دلایل مختلفی نظیر آّب و هوا، نداشتن تکنولوژی های لازمه و … قادر به تولید همه چیز نیست در سراسر کره زمین صادق است و تمامی کشور ها برای براورده کردن نیاز های خود و سایر کشور ها تلاش کنند و با رد و بدل کردن کالاها و خدمات سعی در متعادل سازی میان خواسته ها و مازاد های خود دارند.

مزیتهای صادرات

یکی از مزیت هایی که صادرات کالا برای هر کشور و برندی دارد این است که آن برند تلاش میکند تا با بالا بردن کیفیت کالا و بیشتر شدن رضایت کاربران خود گوی رقابت را از سایر رقبای خود در سطح بین المللی برباید.

صادرات و مناطق آزاد

بسیاری از اقتصاد دانان بر این عقیده هستند که هر کشوری میتواند با ایجاد بستر های مناطق آزاد روند رو به رشدی در تجارت را داشته باشد. در مناطق آزاد میتوان با در اختیار گرفتن نیرو های ارزان و کار آمد بیشترین بازدهی را از آنها به دست آورد. با استفاده از مناطق آزاد میتوان از شوک های تجاری در حین مبادلات بین المللی جلوگیری شده و نقش بسزایی در اقتصاد یک کشور خواهد داشت.